Polish English German Norwegian

 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń

HomeAKTUALNOŚCI

Turniej Szachowy

12 lutego w Pubie Fantazja odbył się już VIII Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Zawoja. Do rywalizacji stanęło 30 graczy, w tym, co bardzo cieszy, 11 juniorów (do 16 roku życia) i 19 seniorów.

Czytaj więcej...

Koncert „Z krainy łagodności”

W miniony piątek w Babiogórskim Centrum Kultury odbył się koncert poezji śpiewanej i piosenki turystycznej pt. „Z krainy łagodności”. Gościliśmy artystów, których występ na długo pozostanie w pamięci uczestników koncertu.

Czytaj więcej...

Odważni startowali w VIII Mistrzostwach Amatorów Polski Południowej w Skokach Narciarskich w Skawicy

5 lutego 2017 roku odbyły się w Skawicy na Skoczni K-20 kolejne już VIII Mistrzostwa Amatorów Polski Południowej w Skokach Narciarskich. Tegoroczne przygotowania nie należały do łatwych, ze względu na plusowe temperatury.

Czytaj więcej...

Zawody narciarskie o Puchar Wójta

Piękna, słoneczna pogoda powitała zawodników i organizatorów sobotnich Zawodów Narciarskich w Slalomie Gigancie o Puchar Wójta Gminy Zawoja. 4 lutego obok wyciągu narciarskiego "Wojtek" zebrała się ponad setka zawodników w 8 kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej...

Przyśli my tu po kolodzie…

14 stycznia w sali widowiskowej Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi odbył się XVIII Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych „Babiogórskie Podłazy”. Do rywalizacji zgłosiło się 7 grup kolędniczych.

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe emerytów

Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski..
Niebo ziemi, niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia.
Seweryn Krajewski

Czytaj więcej...

Sylwester w Skawicy 2016/2017

W ostatni dzień roku, w Sylwestra, mieszkańcy Skawicy, Zawoi i Goście przybyli  na godzinę 23.30 na Plac Świętego Jana Pawła II w Skawicy, by tam wspólnie żegnać odchodzący 2016 rok i witać nadchodzący Nowy Rok 2017.

Czytaj więcej...

Mosorny Groń rusza w sobotę !

Miłośników białego szaleństwa zapraszamy do Zawoi w najbliższą sobotę - 17 grudnia. Na narciarzy czeka kolej linowa z przygotowaną trasą narciarską o długości 1420 m.

Przez weekend z wyciągu będzie można skorzystać w godzinach od 9.00 do 18.00. Zapraszamy !

Czytaj więcej...

Program Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016”

Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi znalazła się w gronie finalistów programu „Kraszewski. Komputery dla Bibliotek”. Jest to program dotacyjny Instytutu Książki realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Czytaj więcej...

Konkurs fotograficzny „Głębia ostrości"

26 listopada 2016 r. jury konkursu w składzie: Jakub Byrczek - przewodniczący, Inez Baturo i Michał Sośnicki, po zapoznaniu się z pracami 27 autorów, oceniając ich poziom oraz walory artystyczne postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia następującym autorom:

Grand Prix – Jerzy Giertuga, zdjęcie „W drodze na Diablak”

Czytaj więcej...

Złote Gody

„Nie wystarczy pokochać…
Trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce
i przenieść ją przez życie.”
K.I. Gałczyński
Czytaj więcej...

Wolność nie jest nam dana raz na zawsze... (video)

11 listopada, to jedno z najważniejszych świat w naszym kraju, bowiem od 1989 roku, to Narodowe Święto Niepodległości. Oprócz uroczystości państwowych w Warszawie, w całej Polsce świętujemy ten dzień.

Czytaj więcej...

... Ziemi, gdy z martwych się obudzi i brzask wolności ją ozłoci...

Za każdym razem, gdy słucham piosenek patriotycznych, żołnierskich i partyzanckich mam ciarki na plecach i łzy w oczach. I tym razem było tak samo. Można by powiedzieć, przecież to już po raz VIII odbył się Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej, Powstańczej oraz Piosenki Żołnierskiej i nie powinno tak być. Nie sposób jednak się nie wzruszyć, gdy te piosenki z wielkim przejęciem śpiewają dzieci i młodzież gimnazjalna.

Czytaj więcej...

Uczta dla Malucha

Dnia 4 listopada br. w Zespole Szkól w Zawoi Wilcznej odbyło się spotkanie z p. Wiesławem Drabikiem – twórcą literatury dziecięcej. Jego zasadniczym celem była promocja czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów naszego Zespołu oraz popularyzacja twórczości wyjątkowego „pisarza”.

Czytaj więcej...

XV Powiatowy Hubertus w Zawoi

„Hubertus” ponownie w Zawoi. Pamiętam pierwszą edycję tej imprezy, podobnie jak w tę sobotę, pogoda wówczas była przepiękna. Teren obok Domu Pracy Twórczej PAN lśnił feerią jesiennych barw. Można by powiedzieć, że przeżywaliśmy dejavu. 15 października br. odbył się XV jubileuszowy Powiatowy Hubertus.

Czytaj więcej...

Pod Diablakiem

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Biuletyn Urzędu Gminy