Babia Góra
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2012Powerade Garmin MTB Marathon w Zawoi

Powerade Garmin MTB Marathon w Zawoi

W sobotę 1 września Zawoja gościła uczestników Powerade Garmin MTB Marathonu, Zawoja pojawiła się w kalendarzu serii MTB Marathon po raz pierwszy. Na trasę zawodów zostały wybrane tereny na zachód od najdłuższej wsi w Polsce, zaliczając m.in. Kiczorę, Kolendówkę, Jaworzynę, Jałowiec i Mędralową.

Poszczególne dystanse liczyły od 16, po 44 i wreszcie 63 km. W zależności od dyspozycji i kondycji każdy z uczestników mógł wybrać jedną z trzech zaproponowanych tras. Inauguracja w Zawoi wypadła dobrze, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na starcie stanęło 524 zawodników z 7 krajów, w tym m.in. Finowie i Norwedzy.

Padający deszcz znacznie utrudnił rywalizację, 36 uczestników nie wytrzymało trudów zawodów.

Podczas imprezy przeprowadzone zostały Mistrzostwa Małopolski w Maratonie MTB. Tu główne role odegrali zawodnicy miejscowego klubu UKS Zawojak wielokrotnie stając na podium.