Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2012Zawoja na Targach Bożonarodzeniowych w Krakowie

Zawoja na Targach Bożonarodzeniowych w Krakowie

Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie na trwałe wpisały się świąteczną tradycję i cieszą się uznaniem nie tylko mieszkańców, ale i turystów odwiedzających Kraków. Tegoroczne targi odbywają się od 30 listopada do 26 grudnia.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach można zakupić tradycyjne regionalne towary związane z obchodami świat bożonarodzeniowych (stroiki świąteczne, bańki ręcznie malowane, ozdoby choinkowe), a także inne pamiątki, które mogą być świątecznym upominkiem (biżuteria, szkło artystyczne, hafty ).

W tym roku, po raz pierwszy nasza gmina została zaproszona do udziału w tym krakowskim święcie. 8 grudnia panie z Koła Artystycznego „Babiogórskie Kuferek Rozmaitości” działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej pojechały zaprezentować rękodzieło artystyczne nawiązujące do tradycji naszego regionu.

Krakowianie i goście mogli podziwiać nie tylko wyroby artystyczne, ale przede wszystkim posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Juzyna” na krakowskim Rynku Głównym. „Juzyna” niezwykle spodobała się publiczności i organizatorom targów.

Zespół został zaproszony na opłatek z udziałem prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz metropolity krakowskiego Stanisława Dziwisza. Serdecznie zapraszamy 23 grudnia o godzinie 12.00 na Rynek Główny w Krakowie, gdzie po raz kolejny można będzie posłuchać pięknych góralskich kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Juzyna”.

 

 

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy