Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2013III Dni Zawoi (fotorelacja)

III Dni Zawoi (fotorelacja)

Wielkie święto pod Babią Górą III Dni Zawoi – Święto Zawojskiego Pstrąga przeszły już do historii… Działo się przez te trzy dni wspólnego świętowania! Tegoroczne Dni Zawoi rozpoczęły się już w piątkowe popołudnie. W Babiogórskim Centrum Kultury wójt Gminy Zawoja Tadeusz Chowaniak przekazał klucze do gminy miejscowej młodzieży. Ten dzień z pewnością należał do nich. Na początku pokazali zebranym wyniki pracy na warsztatach teatralnych IMPRO.

Za pomocą improwizacji przedstawili scenki, o których tematyce decydowała publiczność. Zaraz po nich wójt Gminy Zawoja Tadeusz Chowaniak wręczył nagrody w konkursie na najlepszy film o Zawoi pod tytułem „Zawoja na zabój”. Po tych emocjach przyszedł czas na dancing z lat 70, który również zorganizowała młodzież.

W sobotę zaprosiliśmy na stadion sportowy w Zawoi Centrum. To właśnie tam młodzi piłkarze z gminy zrobili prezentację swoich umiejętności. Pokaz treningowy Klubu Orlika „Wilki” rozbudził nieco nadzieję w publiczności na to, jakoby miała nadejść odwilż w polskiej piłce nożnej. 
Po piłkarskich poczynaniach przyszedł czas na koncerty. Zaczęło się od delikatnych podrygów z zespołem „Roots Rockets” przy muzyce reggae. Potem były już mocniejsze brzmienia z zespołem „Świst”, który zaprezentował się nie dość, że w rockowym, to jeszcze w folkowym repertuarze. 
Jednak to nie wszystko! Publiczność dała prawdziwy popis, gdy na scenie pojawiła się wyczekiwana gwiazda wieczoru – Zespół BRACIA. Wspólnej zabawie nie było końca, co może potwierdzić DJ LUK-AS, który zabawiał Zawojan i gości aż do 2:30.


Trzeci dzień Święta Zawojskiego Pstrąga rozpoczęto już o godzinie 14-tej. To właśnie wtedy na scenie można było oglądać Orkiestrę Dętą z Zawoi. Potem przewidziano czas specjalnie dla najmłodszych, o których zadbał Wujek Hipcio. Mogli oni również zobaczyć i przekonać się na własnej skórze jak wygląda praca prawdziwych GOPR-owców, a to za sprawą programu „GOPR dla najmłodszych”. Tego dnia zaprezentowali się także nasi goście z Ustki: Echo Objazdy.
Gwiazdą kolejnej części imprezy był Grzegorz Halama Oklasky. Zaraz potem na scenie pojawiła się Kasia Nowak, która zachwyciła swym głosem niejednego odbiorcę. Z kolei zespoły The Beatlmen i Backbeat sprawili, że sceną zawładnął rock and roll.


III Dni Zawoi można zaliczyć do pełnych wrażeń i różnorakich atrakcji. A czy były udane? Sądząc po ilości osób, które zgromadziły się na zawojskim stadionie oraz po uśmiechach na ich twarzach można z pewnością powiedzieć, że TAK.


Fotografie: Bartosz Oczkowski (piątek, niedziela) i Łukasz Sowiński (sobota).

Reklama

Pod Diablakiem

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Biuletyn Urzędu Gminy