Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2013III Dni Zawoi (fotorelacja)

III Dni Zawoi (fotorelacja)

Wielkie święto pod Babią Górą III Dni Zawoi – Święto Zawojskiego Pstrąga przeszły już do historii… Działo się przez te trzy dni wspólnego świętowania! Tegoroczne Dni Zawoi rozpoczęły się już w piątkowe popołudnie. W Babiogórskim Centrum Kultury wójt Gminy Zawoja Tadeusz Chowaniak przekazał klucze do gminy miejscowej młodzieży. Ten dzień z pewnością należał do nich. Na początku pokazali zebranym wyniki pracy na warsztatach teatralnych IMPRO.

Za pomocą improwizacji przedstawili scenki, o których tematyce decydowała publiczność. Zaraz po nich wójt Gminy Zawoja Tadeusz Chowaniak wręczył nagrody w konkursie na najlepszy film o Zawoi pod tytułem „Zawoja na zabój”. Po tych emocjach przyszedł czas na dancing z lat 70, który również zorganizowała młodzież.

W sobotę zaprosiliśmy na stadion sportowy w Zawoi Centrum. To właśnie tam młodzi piłkarze z gminy zrobili prezentację swoich umiejętności. Pokaz treningowy Klubu Orlika „Wilki” rozbudził nieco nadzieję w publiczności na to, jakoby miała nadejść odwilż w polskiej piłce nożnej. 
Po piłkarskich poczynaniach przyszedł czas na koncerty. Zaczęło się od delikatnych podrygów z zespołem „Roots Rockets” przy muzyce reggae. Potem były już mocniejsze brzmienia z zespołem „Świst”, który zaprezentował się nie dość, że w rockowym, to jeszcze w folkowym repertuarze. 
Jednak to nie wszystko! Publiczność dała prawdziwy popis, gdy na scenie pojawiła się wyczekiwana gwiazda wieczoru – Zespół BRACIA. Wspólnej zabawie nie było końca, co może potwierdzić DJ LUK-AS, który zabawiał Zawojan i gości aż do 2:30.


Trzeci dzień Święta Zawojskiego Pstrąga rozpoczęto już o godzinie 14-tej. To właśnie wtedy na scenie można było oglądać Orkiestrę Dętą z Zawoi. Potem przewidziano czas specjalnie dla najmłodszych, o których zadbał Wujek Hipcio. Mogli oni również zobaczyć i przekonać się na własnej skórze jak wygląda praca prawdziwych GOPR-owców, a to za sprawą programu „GOPR dla najmłodszych”. Tego dnia zaprezentowali się także nasi goście z Ustki: Echo Objazdy.
Gwiazdą kolejnej części imprezy był Grzegorz Halama Oklasky. Zaraz potem na scenie pojawiła się Kasia Nowak, która zachwyciła swym głosem niejednego odbiorcę. Z kolei zespoły The Beatlmen i Backbeat sprawili, że sceną zawładnął rock and roll.


III Dni Zawoi można zaliczyć do pełnych wrażeń i różnorakich atrakcji. A czy były udane? Sądząc po ilości osób, które zgromadziły się na zawojskim stadionie oraz po uśmiechach na ich twarzach można z pewnością powiedzieć, że TAK.


Fotografie: Bartosz Oczkowski (piątek, niedziela) i Łukasz Sowiński (sobota).

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy