Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2013Zabawa wiejska w Skawicy

Zabawa wiejska w Skawicy

Wieś Skawica może poszczycić się niezwykła historią: 420 - rocznicą istnienia  Wsi. Pierwsza wzmianka o istniejącej miejscowości miała miejsce 1496 roku , kiedy zanotowano tutaj pierwszy pobór chłopów do wojska.

Z tej okazji w dniu 17.08.2013 roku odbył się Festyn pod patronatem Kabaretu Ani Mru - Mru, Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej i Regionalnego Portalu Informacyjnego.

Impreza rozpoczęła się o godz.14.oo i prowadził ją Kabaret Dla Niegrzecznych, w swoim programie zaprezentował mnóstwo atrakcji i konkursów dla dzieci i dorosłych, po czym nastąpiło oficjalne otwarcie niecodziennego jubileuszu. Krótko przedstawiono historię miejscowości, wspomniano o najstarszych mieszkańcach wsi i wydarzeniach związanych ze Skawicą, recytowano wiersze miejscowych poetów.

Władze samorządowe przekazały na ręce przedstawiciela mieszkańców statuetkę upamiętniającą to wydarzenie.  Jak w większości polskich wsi, kwitnie tutaj życie kulturalne i religijne, o czym świadczą działające stowarzyszenia, zespoły, grupy.

Wieś jest malowniczo położona w dorzeczu Skawicy, a otaczają ją zewsząd piękne szczyty Beskidów Czas wakacji to czas zabawy, rozrywek i zrelaksowania się.

Impreza zorganizowana przez Radę Sołecką w Skawicy przy współpracy z Babiogórskim Centrum  Kultury zgromadziła mieszkańców wsi i goszczących turystów. Organizatorzy składają podziękowanie Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób  przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia imprezy.

Rada Sołecka w Skawicy

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy