Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2013Rajd Turystyczny Szlakiem ks. kard. Karola Wojtyły

Rajd Turystyczny Szlakiem ks. kard. Karola Wojtyły

W poniedziałek 9 września 2013 r. uczestnicy Rajdu Turystycznego szlakiem ks. kard. Karola Wojtyły zjechali się do Skawicy, by uroczystą Mszą św. rozpocząć pieszą wędrówkę w góry.

Podobnie przed 35 laty dnia 9 września 1978 roku, kardynał Karol Wojtyła przybył do Skawicy, by rozpocząć wędrówkę górską do Przełęczy Krowiarki. Wówczas nie mógł przypuszczać, że jest to Jego ostatnia górska wędrówka przed wyborem na Stolicę Piotrową. Dla upamiętnienia tej wycieczki Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Skawicy, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Rada Sołecka w Skawicy organizuje od 13 lat Rajd Szlakiem Ks. Kard. Karola Wojtyły. Honorowy patronat nad rajdem objął Wójt Gminy Zawoja Tadeusz Chowaniak. W kościele w Skawicy uroczystą Mszę Św. odprawiło 10-ciu księży, m.in.: proboszcz skawickiej parafii ks. Krzysztof Strzelczyk, ks. prałat Stefan Misiniec – opiekun duchowy Szlaków Papieskich, ks. Maciej Ostrowski – prorektor Uniwersytetu Papieskiego, ks. Jan Zając – kapelan ośrodka rekolekcyjnego na Śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym. Po Mszy św. na placu obok pomnika Jana Pawła II nastąpiło uroczyste otwarcie Rajdu przez wójta gminy Zawoja Tadeusz Chowaniaka, wicestarostę Powiatu Suskiego Jana Woźnego oraz Urszulę Własiuk – prezesa Fundacji "Szlaki Papieskie". Następnie autokarami uczestnicy rajdu zostali przewiezieni do Skawicy Suchej Góry skąd wyruszyli w góry. W tym roku na szlak wyszło ponad 500 osób. W rajdzie wzięli udział uczniowie szkół ze Skawicy, Zawoi, Makowa Podhalańskiego, Juszczyna, Suchej Beskidzkiej, Sidziny, Cichego oraz Jordanowa. Trasa rajdu wiodła ze Skawicy przez Suchą Górę, Halę Krupową i Policę do Krowiarek. Niestety w tym roku pogoda nie dopisała, zrobiło się zimno i zaczął padać obfity deszcz. Po wyczerpującej wędrówce wszyscy zmęczeni ale szczęśliwi dotarli do Przełęczy Krowiarki. Uczestnicy rajdu, mimo zmęczenia, pełni pogody ducha, z uśmiechem na twarzy wracali autokarami do domów.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Fotoreportaż z Rajdu”. Najciekawsze relacje (do 1500 znaków) wraz ze zdjęciami (maksymalnie 6 zdjęć w formie plików cyfrowych) przesłane z Rajdu do Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi zostaną nagrodzone upominkami. Opublikujemy je także na stronie internetowej www.zawoja.pl, w piśmie „Pod Diablakiem” oraz na stronie parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Skawicy. Relacje z Rajdu prosimy nadsyłać do 30 września 2013 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub do siedziby Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi, 34-222 Zawoja Centrum. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się niedzielę Dnia Papieskiego "Jan Paweł II - Papież dialogu" 13 października 2013 r. podczas Mszy św. o godz. 9:00 w kościele w Skawicy.

Każdy, kto tego dnia udał się w góry, maszerował we własnej intencji, gdyż nie była to zwykła wycieczka. Każdy pamiętał o słowach Jana Pawła II: „Pilnujcie mi tych szlaków…”, bo przecież Papież Polak kochał góry. Nakazał nam dbać nie tylko o górskie szlaki, ale przede wszystkim o ten najważniejszy szlak… Szlak do Nieba.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy