Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2013Nagroda dla dr Urszuli Janickiej-Krzywda

Nagroda dla dr Urszuli Janickiej-Krzywda

9 października na Zamku Królewskim w Warszawie Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski wręczył nagrody im. Oskara Kolberga - "za zasługi dla kultury ludowej". Wśród tegorocznych laureatów jest Pani dr Urszula Janicka-Krzywda, która otrzymała nagrodę w kategorii naukowcy, działacze, popularyzatorzy.

Pani Urszula doceniona została za działalność jako etnograf, pedagog, folklorysta, konsultant zespołów folklorystycznych oraz badacz kultury ludowej Karpat.

Nagroda ta jest powszechnie uznawana za najważniejsze w Polsce wyróżnienie w dziedzinie kultury ludowej, honorujące dokonania naukowe, artystyczne oraz działalność wspierającą tradycyjną kulturę regionalną. To już XXXVIII edycja tej nagrody, przyznawana jest co roku przez Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, Oddział Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu przy współpracy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jury, przyznając tak prestiżową nagrodę, kieruje się oceną całokształtu pracy uczestników na rzecz kultury ludowej.

Laureatce serdecznie gratulujemy!

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy