Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2013Święto Niepodległości w Zawoi

Święto Niepodległości w Zawoi

11 listopada to bardzo znacząca data w historii Polski - właśnie w tym dniu, 95 lat temu, Polska odzyskała niepodległość. Ten wielki dla Polaków dzień obchodzony jest bardzo uroczyście. Jak co roku, mieszkańcy naszej gminy, spotkali się pod pomnikiem w Zawoi Centrum, gdzie rozpoczęliśmy obchody Święta Niepodległości. Okazjonalne przemówienia wygłosił Wójt Gminy Zawoja Tadeusz Chowaniak oraz senator RP Andrzej Pająk.

Następnie zwycięscy V Konkursu Pieśni Patriotycznej, Powstańczej i Piosenki Żołnierskiej Magdalena Denis, Mateusz Front oraz Zespół wokalno-instrumentalny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zawoi Wilcznej, przedstawili program artystyczny.

Po wysłuchaniu piosenek patriotycznych delegacje z terenu naszej gminy oraz radni powiatowi złożyli okolicznościowe wiązanki.

Jak co roku, obchody Narodowego Święta Niepodległości uświetniła Gminna Orkiestra Dęta z Zawoi. Przy wtórze tej orkiestry przeszliśmy do kościoła na mszę św. w intencji ojczyzny. Mszę odprawili proboszcz parafii w Zawoi Zakamień o. Jakub Jaroszewicz, proboszcz parafii w Skawicy ks. Krzysztof Strzelczyk, ks. Andrzej Kwak i ks. Adam Kudłacik.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy