Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2013Korona Ziemi ma pozwolenie na budowę

Korona Ziemi ma pozwolenie na budowę

korona ziemiPo wielu miesiącach mamy przyjemność poinformować wszystkich zainteresowanych, iż saga pod tytułem pozwolenie na budowę Centrum Górskiego Korona Ziemi w Zawoi doczekała się pomyślnego zakończenia.

W piątek 8 listopada 2013 r. została wydana długo oczekiwana decyzja o pozwoleniu na budowę.

Zgodnie z procedurą, po ok. dwóch tygodniach od wydania decyzji przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej decyzja uprawomocniła się. Prezes Korony Ziemi – Bartosz Krawczak podkreśla, „iż zarówno Starosta Suski jak i Naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa w Suchej Beskidzkiej wraz ze swoim zespołem przeprowadzali proces wydawania decyzji w sposób sprawny, a zwłaszcza wyżej wymienione organy okazały się bardzo pomocne przy ostatnim etapie kompletowania projektu. Także Gmina Zawoja dokładała wszelkich starań w fazie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Oczywiście bardzo pomocni byli i są w dalszym ciągu przy wszelkich działaniach członkowie Rady Naukowej Korony Ziemi, a w szczególności: Krzysztof Wielicki, Janusz Majer, Janusz Kurczab , Jurek Porębski i wielu innych”.

W taki oto sposób projekt pod tytułem Korona Ziemi w Zawoi powoli w chodzi w decydujący etap tj. etap budowy. Z całą pewnością może to cieszyć, ponieważ projekt Korony Ziemi cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zarówno lokalnej społeczności, ale i również szeroko pojętego środowiska górskiego, które można dzielić na profesjonalnych alpinistów, ludzi uprawiających turystykę górską, zwykłych amatorów górskich, którzy odnajdują jeden wspólny mianownik tzn. góry, które stały się źródłem ich życiowej pasji i inspiracji.

Miejmy nadzieję, iż realizacja projektu będzie przeprowadzana w sposób sprawny, i Zawoja stanie się prawdziwą Mekką dla „górskich pielgrzymów.” Już dziś trzymamy jeszcze mocniej kciuki za powodzenie tej ambitnej inwestycji na naszej babiogórskiej ziemi.

Tekst i zdjęcia: Korona Ziemi Sp. z o.o.

Na pierwszym zdjęciu od lewej: wiceprezes Wojciech Chowaniak oraz prezes Bartosz Krawczak, w dniu uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej. (08.11.2013 r.)

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy