Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2013IV Baśniowa Noc w Skawicy

IV Baśniowa Noc w Skawicy

Noc z 22 na 23 listopada 2013 r. na pewno zapisała się na długo w pamięci uczniów klas III oraz ich starszych kolegów ze szkoły podstawowej w Zespole Szkół w Skawicy. Była to piękna i czarodziejska IV Baśniowa Noc zorganizowana tradycyjnie przez panie: Barbarę Świerkosz, Małgorzatę Sikora oraz Krystynę Makoś. O godzinie 20.00 w szkole rządził siedzący na ławce Gumiś oraz czarownice, które latały na brzezinowych miotłach i witały wszystkich przybyłych gości. Jednym z nich była Pani Dyrektor Małgorzata Mętel, która życzyła wszystkim dzieciom wspaniałej i bezpiecznej zabawy.

Żeby wejść do Baśniowej Krainy każda z grup musiała zdobyć paszport. Aby go otrzymać należało zmierzyć się z wieloma zadaniami i zdobywać punkty. Wśród zadań było m. in. wspólne śpiewanie bajkowych piosenek, układanie klocków i puzzli, lepienie figurek z masy solnej i zadania sprawnościowe. Dodatkowo oceniana była dyscyplina oraz ogólne zgranie w grupie. Kapitanami były uczennice klasy szóstej, które bardzo pomogły w organizacji całej imprezy.

Po otrzymaniu paszportu każda z grup weszła do Baśniowej Krainy na bal.

O godzinie 24.00 wszyscy wyruszyli na poszukiwanie ducha szkoły. Zawodził niemiłosiernie, ale nie udało się go zobaczyć. Było to bardzo ekscytujące i ekstremalne przeżycie.

Aby podnieść poziom endorfin późną nocą na dużej sali gimnastycznej poszczególne grupy zdobywały punkty w konkurencjach sportowych. Salwy śmiechu wybuchały zwłaszcza w czasie „biegu w gumiakach”. Szczególnie komicznie wyglądały małe dziewczynki, które wpadały do gumiaków po pas.

Po powrocie do Baśniowej Krainy czekał na wszystkich płonący tort. Po odśpiewaniu „Sto lat” z okazji czwartych urodzin Baśniowej Nocy został on spałaszowany do ostatniego okruszka.

Czas upływał bardzo szybko i około godz. 3.00 nadeszła pora rozkładania śpiworów i układania się do snu. Szło to opornie, gdyż wszyscy byli przepełnieni wrażeniami. Do snu kołysały nas baśnie czytane z audiobooka.

O godzinie 7.30 nad pogrążoną w ciszy salą zabrzmiały dźwięki piosenki „Witajcie w naszej bajce”. Pobudka! Niektórym ciężko było otworzyć oczy, ale trzeba się było zbierać do domu.

Czwarta Baśniowa Noc przeszła do historii. Do zobaczenia za rok!

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy