Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2013

Podziękowanie

logo szkoła skawica

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Skawicy składają najserdeczniejsze podziękowania dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Skawicy i Zawoi Centrum za bezinteresowną pracę przy usuwaniu szkód wyrządzonych przez wichurę, która zniszczyła pokrycie dachowe hali sportowej w nocy z 24 na 25 grudnia.

Czytaj więcej...

Podziękowanie

Serdecznie dziękuje wszystkim strażakom, pracownikom urzędu i innych instytucji oraz sąsiadom poszkodowanych, którzy w Wigilijną Noc i dzień Bożego Narodzenia z wielkim poświęceniem zaangażowali się w akcje ratownicze na terenie gminy. Dbajac o nasze bezpieczenstwo odeszliscie od wigilijnych stołów po raz kolejny udowadniając że można na Was liczyć w każdej kryzysowej sytuacji.

Czytaj więcej...

Kiermasz Bożonarodzeniowy

W niedzielne przedpołudnie, 22 grudnia 2013r. w sali Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi Centrum odbyła się II Edycja Kiermaszu Bożonarodzeniowego. W kiermaszu świątecznym wzięło udział wielu wystawców prezentujących swoje wyroby świąteczne takie jak: ozdoby choinkowe, stroiki, choinki, kartki świąteczne, ceramika, biżuteria a także ciasta i ciasteczka. Kiermasz, mimo, że była to dopiero jego druga edycja, zdobył już swoich sympatyków, zarówno wśród odwiedzających, jak i wśród wystawców.

Czytaj więcej...

Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy

4 grudnia odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Zawoja. Do walki o 15 mandatów stanęło 33 kandydatów, we wszystkich 4 okręgach wyborczych było w sumie 405 osób uprawnionych do głosowania, z czego głosowało 356. Frekwencja wynosiła 87,90%. Kadencja Młodzieżowej Rady Gminy Zawoja trwa 2 lata, podstawę jej pracy stanowi Statut przyjęty przez Radę Gminy Zawoja.

Czytaj więcej...

Korona Ziemi - ogłoszenie

korona ziemi

Korona Ziemi Sp. z o.o. zaprasza do składania ofert konkursowych w zakresie świadczenia usług budowlanych. Szczegółowe informacje znajdą Państwo pod adresem www.centrumgorskie.pl oraz pod tel. (33) 8775 618.

Oferty należy składać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub pocztową na adres Zawoja 1307, 34–222 Zawoja, w nieprzekraczalnym terminie do 18 grudnia 2013 r.

Weekend z TVS z Zawoi

Od piątku do niedzieli (6-8 XII) w Zawoi przebywała ekipa realizująca program "Weekend z TVS". Materiały z Zawoi można było oglądać na antenie TVS w sobotę o 10:00, 11:00, 13:00,17:55, 20:15 oraz w niedzielę o 10:00, 11:00 i 13:00.

 

Czytaj więcej...

Bajkowe Melodie w BCK

Bajkowe Melodie w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej porwały w czwartek (5 grudnia) do zabawy najmłodszych mieszkańców Zawoi. Bajkowa atmosfera wypełniła salę po brzegi! Muzycy zagrali znane wszystkim dzieciom przeboje z bajek takich jak Smurfy, Mała Syrenka, Anastazja, Pszczółka Maja, Mulan, czy też Gumisie.

Czytaj więcej...

„Królowa Śniegu” w Zawoi

Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi, już po raz kolejny, nawiązała współpracę z grupą teatralną. Tym razem jest to Studio Małych Form Teatralnych Sztuka z Trzebini. 2 grudnia br. aktorzy przedstawili spektakl  pt. „Królowa Śniegu”, w którym uczestniczyło 200 uczniów.

Czytaj więcej...

IV Baśniowa Noc w Skawicy

Noc z 22 na 23 listopada 2013 r. na pewno zapisała się na długo w pamięci uczniów klas III oraz ich starszych kolegów ze szkoły podstawowej w Zespole Szkół w Skawicy. Była to piękna i czarodziejska IV Baśniowa Noc zorganizowana tradycyjnie przez panie: Barbarę Świerkosz, Małgorzatę Sikora oraz Krystynę Makoś. O godzinie 20.00 w szkole rządził siedzący na ławce Gumiś oraz czarownice, które latały na brzezinowych miotłach i witały wszystkich przybyłych gości. Jednym z nich była Pani Dyrektor Małgorzata Mętel, która życzyła wszystkim dzieciom wspaniałej i bezpiecznej zabawy.

Czytaj więcej...

Korona Ziemi ma pozwolenie na budowę

korona ziemiPo wielu miesiącach mamy przyjemność poinformować wszystkich zainteresowanych, iż saga pod tytułem pozwolenie na budowę Centrum Górskiego Korona Ziemi w Zawoi doczekała się pomyślnego zakończenia.

W piątek 8 listopada 2013 r. została wydana długo oczekiwana decyzja o pozwoleniu na budowę.

Czytaj więcej...

Zabawa Andrzejkowa

W sobotni wieczór (23 listopada) dzieci i młodzież z Gminy Zawoja uczestniczyły w zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez Świetlicę Środowiskową i Gminną Bibliotekę Publiczną w Zawoi. W sali widowiskowej BCK zgromadziło się kilkadziesiąt osób , które w atmosferze pełnej magii poznawały andrzejkowe tradycje.

Czytaj więcej...

Spotkanie z prof. Andrzejem Zollem

15 listopada gościem Babiogórskiego Uniwersytetu był prof. Andrzej Zoll – wybitny prawnik, były sędzia i prezes Trybunału Konstytucyjnego, były Rzecznik Praw Obywatelskich, profesor prawa karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czytaj więcej...

Spotkanie pasterskie

Gospodarcze wykorzystanie potencjału rolniczego i przyrodniczego w Karpatach było tematem spotkania pasterskiego, które odbyło się 15 listopada br. w Babiogórskim Centrum Kultury w Zawoi.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości w Zawoi

11 listopada to bardzo znacząca data w historii Polski - właśnie w tym dniu, 95 lat temu, Polska odzyskała niepodległość. Ten wielki dla Polaków dzień obchodzony jest bardzo uroczyście. Jak co roku, mieszkańcy naszej gminy, spotkali się pod pomnikiem w Zawoi Centrum, gdzie rozpoczęliśmy obchody Święta Niepodległości. Okazjonalne przemówienia wygłosił Wójt Gminy Zawoja Tadeusz Chowaniak oraz senator RP Andrzej Pająk.

Czytaj więcej...

Konkurs Pieśni Patriotycznej, Powstańczej i Piosenki Żołnierskiej

7 listopada w Babiogórskim Centrum Kultury odbył się V Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, Powstańczej i Piosenki Żołnierskiej. Do konkursu swoich przedstawicieli zgłosiły wszystkie szkoły z terenu gminy Zawoja. Jury w składzie Iwona Sowińska i Konrad Sowiński oceniło 17 wykonawców (zespołów i solistów) w trzech kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 7

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy