Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2015Rajd Szlakiem ks. Kard. Karola Wojtyły

Rajd Szlakiem ks. Kard. Karola Wojtyły

9. września 2015 roku odbył się kolejny Rajd Turystyczny szlakiem ks. Kard. Karola Wojtyły. Wiedzie on ze Skawicy, przez Suchą Górę, Halę Krupową, Policę, aż do Krowiarek, na pamiątkę ostatniej wędrówki Karola Wojtyły przed wyborem na Stolicę Piotrową. Trasa jest dość wymagająca, ale za to satysfakcja z jej pokonania nie do opisania. Zwłaszcza, że wędrowaliśmy „w drodze ku Światowym Dniom Młodzieży”.

Tradycyjnie Rajd rozpoczął się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Skawicy, której przewodniczył ks. Dariusz Czapnik, nasz rejonowy koordynator ŚDM. W homilii, którą wygłosił, pięknie porównał pokonywanie kolejnych górskich szczytów do osiągania szczytów duchowych, a szczególnie tego jednego, najważniejszego - Nieba.

W Rajdzie co roku uczestniczy kilkaset osób, zwłaszcza młodych, z okolicznych szkół i miejscowości, dlatego była to świetna okazja, by opowiedzieć o zbliżających się ŚDM oraz zachęcić obecnych do włączenia się w przygotowania tego wielkiego wydarzenia. Wspólnie wykonaliśmy Hymn ŚDM, wysłuchaliśmy świadectwa wolontariuszek, a pod koniec mszy piękne słowa skierował do nas również ks. Rafał Buzała z Komitetu Organizacyjnego w Krakowie.

Następnie wszyscy uczestnicy przeszli na Plac św. Jana Pawła II, gdzie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie rajdu. Później już tylko szlak, góry, przepiękne widoki i każdy kolejny krok stawiany w kierunku celu.

Po niezwykle wyczerpującym dniu, na tych, którzy już dziś zaangażowali się w przygotowania do ŚDM w swoich parafiach, czekało jeszcze ognisko. Przy kiełbasce, zabawie i w radosnym nastroju mogliśmy porozmawiać o planach i kolejnych inicjatywach na ostatnie miesiące przed spotkaniem w Krakowie.

Tekst i zdjęcia: Parafia w Skawicy

002

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy