Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2015"Moje Rękotwory" - wernisaż wystawy

"Moje Rękotwory" - wernisaż wystawy

7 listopada 2015 r. w Galerii Na Ucieche odbył się wernisaż wystawy prac powstałych podczas warsztatów rękodzieła pod nazwą „Moje Rękotwory”. Wernisaż swoją obecnością zaszczycili między innymi Wicestarosta powiatu suskiego Pan Zbigniew Hutniczak, Dyrektor Babiogórskiego Centrum Kultury Pani Janina Bucka, znany polski rysownik Zygmunt Pytlik oraz dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.

Warsztaty odbywały się od lipca do października 2015 r. w sumie 9 spotkań. Podczas każdego ze spotkań sala w Galerii Na Ucieche była wypełniona po brzegi. Każdorazowo w warsztatach uczestniczyło około 30 dzieci z Zawoi i Skawicy co daje liczbę około 270 uczestników projektu. Dzieci szyły maskotki, malowały i ozdabiały drewniane skarbonki, nadawały drugie życie zużytym puszkom, tworzyły breloczki i bransoletki z koralików, lepiły z masy solnej i modeliny.

Warsztaty były bezpłatne, sfinansowane zostały dzięki dotacji ze środków programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie przy Babiogórskim Stowarzyszeniu Zielona Linia w Stryszawie. Sfinansowano nie tylko materiały na warsztaty ale także transport na zajęcia oraz poczęstunek dla dzieci na każdym spotkaniu. Oprócz środków z Programu „Działaj Lokalnie” prowadzące, czyli Anna Trzebuniak, Bożena Kozina, Agata Małysa i Barbara Trzebuniak pozyskały środki rzeczowe od sponsorów. Pomoc otrzymały od: Pana Roberta Pietrusy z firmy eProfer w postaci materiałów plastycznych, Pana Zbigniewa Spyrki z firmy Alzbig – farby oraz Pana Wojciecha Zemlika – owoce na poczęstunek. Wszystkim bardzo serdecznie dziękują za okazane wsparcie.

Prowadzące warsztaty pragną również podziękować Wójtowi Gminy Zawoja Panu Marcinowi Pająkowi za przekazanie kwoty 500 zł na zakup materiałów na przeprowadzenie kolejnych bezpłatnych warsztatów dla dzieci. Jedne z nich już się odbyły a przed nami kolejne: 17 listopada zajęcia pt. „Wesoły konik”, potem 1 grudnia – bombka bożonarodzeniowa, 8 grudnia – stroik świąteczny. Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godz. 16.00. Są jeszcze wolne miejsca, dzieci mogą się zapisywać telefonicznie pod numerem 696 818 211.

Tekst i zdjęcia: Galeria "Na Uciechę"

 

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy