Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Trasa zjazdowa

Turniej Szachowy

12 lutego w Pubie Fantazja odbył się już VIII Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Zawoja. Do rywalizacji stanęło 30 graczy, w tym, co bardzo cieszy, 11 juniorów (do 16 roku życia) i 19 seniorów.

Uczestnicy,  oprócz rodzimej Zawoi, reprezentowali Lepnicę Wielką, Ponikiew k/Wadowic, Lachowice, Śleszowice, Myślenice, Roczyny k. Andrychowa oraz Suchą Beskidzką. Zawody były rozgrywane każdy z każdym, a po zakończeniu rywalizacji podzielono szachistów na dwie kategorie:  juniorzy oraz seniorzy.

W kategorii junior zwycięzcą został Oskar Pustelnik  z Roczyn, II miejsce wywalczył Mateusz Bandyk z Lipnicy Wielkiej, a trzecie Maciej Brenkus też z Lipnicy Wielkiej.

W kategorii senior pierwsze  miejsce zajął Artur Jagła  z Myślenic, II miejsce Szymon Celak z Suchej Beskidzkiej, a trzecie Jan Radwan z Ponikwi.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, których fundatorami byli: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Babiogórski Park Narodowy oraz Jan Żurek ze Stryszawy, a zwycięzcy dodatkowo puchary ufundowane przez wójta gminy Zawoja Marcina Pająka.

Organizatorami turnieju byli: Pizzeria&Pub Fantazja, Babiogórskie Centrum Kultury oraz Babiogórski Park Narodowy.