10 lat Talentów Małopolski w Zawoi

Eliminacje Powiatowe Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski” po raz pierwszy w gminie Zawoja odbyły się 13 kwietnia 2007 roku. Eliminacje odbyły się w dość trudnych warunkach. Nie mieliśmy jeszcze sali widowiskowej, więc konkurs przeprowadziliśmy w Hali Widowiskowo-Sportowej w Zawoi Centrum. Dla form tanecznych nie miało to aż tak wielkiego znaczenia, natomiast muzycy musieli zmagać się z kiepską akustyką w hali.

W następnych latach dzieliliśmy występy między salę widowiskową w budynku ówczesnego Gminnego Centrum Kultury i Promocji a halę widowiskowo-sportową. Rok 2011 był dla naszego Centrum nie lada wyzwaniem. Prócz eliminacji powiatowych mieliśmy w Zawoi Finał Wojewódzki XXIV Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2011”.

Z roku na rok przybywało uczestników, zarówno w formach tanecznych jak i muzycznych. Od kilku lat całość eliminacji odbywa się w sali widowiskowej Babiogórskiego Centrum Kultury.

W tym roku (27 kwietnia) mieliśmy 10-lecie eliminacji powiatowych w naszej gminie. Na scenie wystąpiło 13 solistów, duetów i zespołów w formach tanecznych oraz 29 podmiotów wykonawczych form muzycznych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, ich instruktorom i opiekunom za ogrom pracy włożony w przygotowanie do festiwalu. Wyniki eliminacji powiatowych umieszczone są w załączonym protokole.

WYNIKI ELIMINACJI POWIATU SUSKIEGO