Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2017Pomogliśmy Malwince (video)

Pomogliśmy Malwince (video)

Ideą niedzielnego meczu charytatywnego, który rozegrany został 9 lipca 2017 r. na stadionie Babiogórskiego Centrum Sportu w Zawoi pomiędzy drużyną TVP Kraków, a reprezentacją Gminy Zawoja, było zebranie środków na leczenie i rehabilitacje 5-letniej Malwinki.

Szczytna akcja, piękna pogoda i wspólny cel sprawiły, że na stadion tłumnie przybyli mieszkańcy, goście, znajomi, przyjaciele i rodzina, by kibicować – przede wszystkim Malwince, która zmaga się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Licznie zgromadzona publiczność okazała wielkie serce, nie szczędząc datków i chętnie biorąc udział w licytacji oraz zakupie ciast i napojów.

Zawodnicy obu drużyn wprowadzeni zostali na stadion przez najmłodszych piłkarzy z Klubu Orlika Wilki w towarzystwie sędziego, Jerzego Pająka. Po prezentacji obu drużyn rozpoczęła się pierwsza połowa meczu. Obie ekipy dopingowane były przez licznie zgromadzaną publiczność na trybunach. Emocji było co niemiara. Do gry zagrzewała zawodników Babiogórska Orkiestra i konferansjer Piotr Jezutek.

Po zakończeniu pierwszej połowy meczu odbyła się licytacja bonów, voucherów, przedmiotów i kuponów przekazanych na ten cel przez Fundatorów.

Wylicytować można było: 3 przeloty śmigłowcem (od Jana Głuca), lot paralotnią (od Waldka Wiciarza), koszulkę Ruchu Chorzów, Zaproszenie do hotelowej restauracji oraz Bon na zabiegi SPA w Hotelu Jawor (od Państwa Jagody i Marka Kukla), Zaproszenie do Karczmy Dzika Chata (od Pana Witolda Budzowskiego), 6 czteroosobowych voucherów na przejazd koleją linową Mosorny Groń (od Pana Krzysztofa Warmuza Prezesa PGKiB „Zawoja”), upominki z Pracowni Cacane Patchworki (od Pani Lidii Olesińskiej-Dolech), bon na zakupy w sklepie EProfer (od Pana Roberta Pietrusy), vouchery do Parku Linowego (od Pana Bartka Rykulskiego), Album Babiogórskiego Parku Narodowego, 2 książki Ewy Wachowicz z dedykacją autorki, koszulkę z autografem Gwiazd Małopolskiej Piłki i dziennikarzy TVP Kraków, piłkę i kalendarz z podpisami zawodników Legii Warszawa (od Pana Tomasza Jodłowca), gitarę klasyczną (fundator anonimowy) oraz 3 komplety szachów (od Pana Jana Żurka).

Po zakończonej licytacji rozpoczęła się druga połowa meczu. Najmłodsi w tym czasie mogli poskakać na dmuchanych zjeżdżalniach, wsiąść udział w zabawach, quizach i konkursach przygotowanych przez Babiogórski Park Narodowy, popróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej przygotowanej przez GOPR. Zabawę hydronetkami przygotowali strażacy z OSP Zawoja Centrum. Zaś wóz strażacki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Suchej Beskidzkiej oblegany był nie tylko przez chłopaków. Na podniebną przejażdżkę w strażackim podnośniku było mnóstwo chętnych, nie tylko chłopaków. Nawet Malwinka - Honorowy Gość niedzielnego wydarzenia dała się namówić na przejażdżkę strażackim podnośnikiem. Dzieci mogły pobawić się także na płycie stadionu w kulach Bumper Ball, pokopać piłkę oraz skosztować słodkości zrzucanych na stadion z paralotni. Po meczu zawodnicy z zaskoczenia związani zostali przez zbójników z Bractwa Zbójników spod Babiej Góry. A Ci, zwalniali zawodników tylko po wpłaceniu za nich okupu. Znakomita zabawa, której przyświecał szczytny cel zakończyła się dopiero wieczorem. 

Podziękowanie za przekazanie ciast, ciasteczek i cukierków na Mecz Charytatywny „Pomagamy Malwince” kierujemy do: Pani Czesławy Siwiec – Cukiernia Beskidzka, Pana Henryka Bani – Piekarni-Ciastkarni "MIJAX", Państwa Urbańskich -Ciastkarnia- Piekarnia „URBAŃSCY”, Piekarni-Cukierni „IGNACY POLAŃSKI”, Adama Rajskiego – Supermarket Rajski LEWIATAN.

Natomiast za zapewnienie atrakcji dla najmłodszych gorące podziękowania kierujemy do: Grupy Beskidzkiej GOPR, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Suchej Beskidzkiej, OSP Zawoja Centrum, Babiogórskiego Parku Narodowego, Klubu Odlotowych Mam, Klubu Orlika Wilki, Orkiestry Babiogórskiej, Bractwa Zbójników spod Babiej Góry i Waldka Wiciarza za zrzucenie cukierków z paralotni dla zgromadzonych na stadionie dzieci.

Za pomoc merytoryczną, techniczną i ogromne wsparcie dziękujemy Dyrektorowi i Pracownikom Babiogórskiego Centrum Kultury oraz Wolontariuszom Kultury, Prezesowi i pracownikom Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Budownictwa „Zawoja”, Panu Wojciechowi Zemlikowi, Strażakom z OSP Zawoja Centrum oraz Panu Leszkowi Borowemu – gospodarzowi obiektu. 

Dziękujemy również tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie, przybyli na mecz, wzięli udział w licytacji i przekazali ofiary do puszek i kapelusza na leczenie i rehabilitację Malwinki.

Dziękujemy Telewizji Kraków za rozegranie meczu charytatywnego i objecie patronatem medialnym wydarzenia, Piotrowi Jezutkowi za prowadzenie imprezy i licytacji oraz Jerzemu Pająkowi za obsługę sędziowską meczu.

Zebrano łącznie: 13 866,48 PLN; 10,65 Euro i 1 starą złotówkę.


Składy drużyn
Gmina Zawoja: Marcin Pająk, ks. Krzysztof Strzelczyk, Jan Borkowski, Krzysztof Warmuz, Krystian Kaznowski, Artur Kozina, Janusz Trzebuniak, Władysława Trybała, Marek Zawojski, Agnieszka Winczewska, Adam Kurek, Wanda Bucka, Barbara Marek, Grzegorz Hajda, Angelika Fujak, Jacek Bartyzel, Agata Matyja, Wojciech Spyrka, Agnieszka Front, Łukasz Stopka, Sławomir Kudzia, Szymon Herda.

TVP3 Kraków: Monika Brzęk, Marcin Sienko, ks. Piotr Grotowski, Mateusz Kurowski, Dariusz Odrzywołek, Andrzej Zolik, Iwona Klimkiewicz, Tomasz Statek, Bartek Sałata, Michał Górski, Adam Pawłowski, Jacek Satała, Tomasz Oleś, Tomasz Bańbuła.

Wynik meczu: TVP3 Kraków kontra Gmina Zawoja 4:1

Organizatorzy Meczu Charytatywnego: Urząd Gminy Zawoja, Babiogórskie Centrum Sportu w Zawoi

Fotografie: Bartosz Oczkowski


Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy