Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2018

„Zimą w Małopolsce” - relacja "na żywo" z Zawoi (TVP3)

Jak co roku w okresie zimowym i tym razem planujemy kolejną transmisję na żywo z Zawoi w TVP. W związku z planowaną realizacją programu „Zimą w Małopolsce” Urząd Gminy w Zawoi zachęca Przedsiębiorców do partycypacji w kosztach i zaprasza do czynnego udziału w tym przedsięwzięciu promującym Gminę Zawoja na antenie TVP.

Czytaj więcej...

Ceremonia nadania zaszczytnych tytułów Gminy Zawoja i wręczenia odznaczeń państwowych

12 grudnia 2018 roku w Babiogórskim Centrum Kultury w Zawoi odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych i nadania zaszczytnych tytułów Gminy Zawoja. Otwarcia uroczystości dokonał dr Sławomir Kudzia – Przewodniczący Kapituły.

Czytaj więcej...

III Mikołajowy Rajd PTSM o Puchar Wójta Gminy Zawoja

POLSKIE TOWARZYSTWO SCHRONISK MŁODZIEŻOWYCH

Zarząd Oddziału Małopolskiego w Krakowie ul. Oleandry 4

wraz z Kołem PTSM „OSTANIEC”, działającym w Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi 
w Jerzmanowicach zorganizowali
III Mikołajowy Rajd  PTSM o Puchar Wójta Gminy Zawoja 7-9.12.2018 r.

Czytaj więcej...

Potock – specjaliści od magnetyzujących dźwięków

Czasami inspirujące rzeczy dzieją się przez przypadek, choć wcale przypadkiem nie są. Zbieg okoliczności i podobne pasje potrafią jednak bratać ludzi, którzy wcześniej właściwie się nie znali. Oto przepis na takie projekty jak Potock, który jest porywającą, muzyczną mieszanką rocka i folku. 

Czytaj więcej...

Tydzień Języka Polskiego w Skawicy

Kolejna, bo trzecia edycja Tygodnia Języka Polskiego już za nami. Jak co roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, dbając by każdy znalazł dla siebie coś ciekawego.

Czytaj więcej...

100-lecie Niepodległości. Obchody w Zawoi

Dzień 11 listopada dla wielu Polaków zostanie długo w pamięci, bowiem w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w całym kraju hucznie świętowano. Były marsze, biegi, koncerty, po prostu każdy chciał jak najlepiej uczcić to święto. Czytaj więcej...

10 listopada – Gramy dla Leny

O Lenie Bartniczak (Trybała) można już było u nas przeczytać. Od urodzenia boryka się z ciężką chorobą, która uniemożliwia jej normalne poruszanie się. Pojawiła się jednak szansa na to, aby zmienić jej dotychczasowe życie, a pomóc jej w tym może każdy z nas. Przed nami kolejna impreza charytatywna dla Leny!

To już kolejne wydarzenie, podczas którego możemy pomóc mieszkance naszej gminy a także dobrze się bawić. Wszystko za sprawą koncertu charytatywnego, który odbędzie się już 10 listopada w Karczmie Zawojanka. 

Czytaj więcej...

„Wielka Niepodległa”

Rok 2018 to szczególny czas w naszym kraju. Polska świętuje 100 – lecie odzyskania niepodległości. Zanim staliśmy się wolnym krajem, musieliśmy zmagać się z wieloma trudnościami – powstaniami, rozbiorami, wojnami, głodem, strachem, utratą majątków i bliskich, a także walką o przetrwanie, ale Polska to silny naród, który jak pokazuje historia nie poddaje się tak łatwo. Mimo wielu cierpień i ran zadanych przez innych, odradza się jak „feniks z popiołów”, odradza się wolna, silna i … niezwyciężona – Wielka Niepodległa.

Czytaj więcej...

Dzień Głośnego Czytania w Skawicy

Któż nie lubi zatapiać się w świat namalowany słowami przez autora na kartach literatury. Poznawać losy bohaterów, tworzyć w głowie ich obrazy, wyobrażać sobie świat przedstawiony, rozmyślać nad postępowaniem postaci, poznawać ich marzenia, przygody… czasem dopisywać dalsze losy i myśleć… Co by było kiedy?

Czytaj więcej...

„Bo czas jak rzeka ….” – jubileusz szkoły w Skawicy i otwarcie nowego budynku

Czas jest jak rzeka, tak szybko płynie i trudno go zatrzymać czy zawrócić. Przekonujemy się o tym każdego dnia i niemal na każdym kroku. Rodzimy się, dorastamy, wkraczamy w ważne dla siebie momenty życia.

O tym, że czas pędzi, nie daje się zatrzymać czy dogonić, świadczy fakt, że skawicka szkoła wybudowana w 1968 roku świętuje już swój jubileusz. Absolwenci czy mieszkańcy wsi powiedzą – kiedy to było, kiedy to minęło…

Czytaj więcej...

Otwarcie Górskich ścieżek Rowerowych BABIA GÓRA TRAILS

Miłośnicy rowerowego szaleństwa powoli mogą szykować sprzęt. Już 13 października Jeszcze do ich użytku oddane zostaną trasy w samym sercu Podbabiogórza. Gmina Zawoja oraz Oravska Polhora postanowiły wspólnie działać na rzecz ochrony przyrody i rozwoju terenów Babiej Góry. Jakie nowości przygotowywane są dla fanów tego rodzaju aktywności?

Czytaj więcej...

34. Babiogórska Jesień – Święto tradycji i muzyki

To było święto tradycji, folkloru, miłości do muzyki i szczerej radości płynącej ze wspólnej zabawy. 34. Babiogórska Jesień przeszła do historii, nadal jednak w uszach brzmią nam jeszcze dźwięki skrzypiec, niesamowite głosy artystów, wspólne rozmowy i te wszystkie informacje na temat dawnych zwyczajów i tradycji, które można było pozyskać.

Czytaj więcej...

Nasi mieszkańcy w V Edycji Red Bull 111 Megawatt 2018

Red Bull 111 Megawatt 2018 to największe w Środkowej Europie zawody motocyklowego hard enduro, w którym rywalizowali amatorzy i światowa czołówka dyscypliny. Impreza zgromadziła 35 tysięcy kibiców i prawie 1000 motocyklistów z całego świata (m .in. Chile Hiszpanii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji, Polski). Zawody odbywały się w dniach 8-9 września 2018 na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów w Kleszczowie.

Czytaj więcej...

I Bennale im. Antoniego Mazura rozstrzygnięto!

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu rzeźby babiogórskiej. Rozdanie nagród nastąpi w czasie wernisażu 28 września o godz. 16.00 w Galerii na Ucieche w Zawoi. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Czytaj więcej...

Przeszłość w Lokalnych Nazwach Geograficznych

Skąd wzięła się nazwa wsi Skawica lub wsi Zawoja? Czy o szczycie Polica nie powinniśmy raczej mówić Police? I co może oznaczać słowo Kiczora? W gronie mieszkańców i miłośników gminy Zawoja nie brakuje pytań o przysiółki, w których spędzają czas, szczyty patrzące na nich z góry czy inne charakterystyczne miejsca pod Babią Górą. Teraz wiele z tych zagadek zostanie rozwiązanych. Wszystko dzięki inicjatywie Skawickich Geografów!

Czytaj więcej...

Strona 1 z 4

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy