Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2018Tradycja wspólnych sylwestrowych spotkań w Skawicy

Tradycja wspólnych sylwestrowych spotkań w Skawicy

Sylwester nie jest zwyczajną nocą, więc spędzać go jak każdej innej, po prostu nie wypada. To czas, który można przeżyć wyjątkowo, niecodziennie i niekoniecznie na balu.

W Skawicy od 16. lat Mieszkańcy i Goście spotykają się na Placu Jana Pawła II, gdzie odbywa się odliczanie ostatnich minut przed północą, a syrena strażacka potwierdza fakt, że kolejny rok za nami.

Wspólnie wzniesiony toast, wzajemne życzenia, wspólne śpiewanie kolęd pokazuje wielopokoleniowe kontakty i jednoczy całą wspólnotę wiejską. Wójt gminy Zawoja Marcin Pająk, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Pająk i senator RP Andrzej Pająk złożyli noworoczne życzenia zebranym i wszystkim mieszkańcom Gminy. Następnie podziwiano kolorowe fajerwerki i bal przebierańców. Miłą niespodzianką był oświetlony racami wjazd Mikołaja z orszakiem Aniołów barwnym samochodem. Obdarowywał on wszystkich drobnymi upominkami. Przeprowadzono także konkurs Przebierańców i rozdano nagrody. Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie oraz  Sponsorom Sylwestra 2017: Mieczysławowi Szemikowi i Wójtowi Gminy Marcinowi Pająkowi.

Wszystkim Mieszkańcom Gminy życzymy Szczęśliwego Nowego Roku 2018, zdrowia, dostatku i dobrych dni…           

(rs)

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy