Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2018Czas na skoki narciarskie w Skawicy!

Czas na skoki narciarskie w Skawicy!

Ci, którzy choć raz oglądali skoki narciarskie na żywo z pewnością wiedzą, jakie emocje towarzyszą temu wydarzeniu. Nie trzeba jednak wcale wyjeżdżać do Pjongchang, aby poczuć prawdziwą adrenalinę związaną z tym sportem. Wystarczy zawitać do Skawicy, gdzie 25 lutego odbęda się IX Mistrzostwa Amatorów w Skokach Narciarskich Polski Południowej. Najlepsi walczyć będą o puchar Kamila Stocha!

Skawickie skoki narciarskie to już tradycja. Co roku mierzą się w nich amatorzy z różnych zakątków Polski. Podobnie będzie również 25 lutego, kiedy to przybyli zawodnicy stoczą zaciętą walkę o najwyższe trofea. Na skoczni K-20  rywalizować będą w czterech kategoriach wiekowych.

Puchar Kamila Stocha

Będzie o co walczyć, ponieważ poza atrakcyjnymi nagrodami do wygrania jest także puchar mistrza olimpijskiego Kamila Stocha. Choć wspomniany Kamil Stoch nie dotrze pod Babią Górę to reprezentował go będzie tata. Bronisław Stoch już po raz kolejny zostanie honorowym gościem tego konkursu.

Dzieci też skaczą!

W tym roku do udziału w Mistrzostwach Amatorów w Skokach Narciarskich Polski Południowej zapraszamy również najmłodszych. Dla dzieci do 10. roku życia przygotowano bowiem skocznię K-5, na której rozegra się konkurs „Skok o złoto olimpijskie”. Kto wie, może wśród młodych uczestników znajdzie się przyszły mistrz olimpijski?

„Zjazd na cymkolwiek”, czyli zabawy ciąg dalszy

Skoki narciarskie to jedynie część tego, co na najbliższą niedzielę przygotowała skawicka Rada Sołecka. Jak co roku organizowany jest również „Zjazd na cymkolwiek”. Dzięki niemu nawet zwykły zjazd z górki może okazać się ogromnym wyczynem i dać wszystkim widzom mnóstwo radości. Do udziału w tej konkurencji zapraszamy wszystkich, którzy nie boją się brawurowej jazdy na… CYMKOLWIEK.

Do kogo trafi puchar Kamila Stocha? Kto będzie musiał obejść się smakiem? Czym zaskoczą nas uczestnicy „Zjazdu na cymkolwiek”? Odpowiedzi na te pytania uzyskamy już w najbliższą niedzielę, a więc 25 lutego 2018 r. Impreza odbędzie się obok boiska LKS Huragan, gdzie stoi skawicka skocznia narciarska. Zabawę i sportowe zmagania rozpoczynamy o godzinie 12.30.

Szczegóły na poniższym plakacie.

 

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy