Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2018Zapraszamy na Polar Sport Skitour!

Zapraszamy na Polar Sport Skitour!

W gminie Zawoja nie brakuje ostatnio sportowych emocji. Po skokach narciarskich i zawodach w slalomie gigancie przyszedł czas na kolejne ważne wydarzenie – XIII Polar Sport Skitour im. Basi German, które jak co jest gwarancją dobrej zabawy – zarówno dla uczestników jak i kibiców przybywających na to spotkanie.

Już 3 marca 2018 r. pod Babią Górę zawitają fani skitourowych zmagań, którzy chcą się nie tylko dobrze bawić, ale i zrobić coś dobrego dla fundacji „Na start” im. Basi German. Jak co roku, całe wpisowe, które wpłacają zawodnicy przekazane będzie na cele wspomnianej fundacji. Dzięki temu wsparciu ma ona szansę jeszcze pełniej działać na rzecz dzieci z domów dziecka, dla których organizuje m.in. wyjazdy górskie i narciarskie.

Co czeka na zawodników? Wygląda na to, że tegoroczna zima pozwoli uczestnikom poznawać kolejne zawojskie zakątki. Pokonają 12 kilometrów o sumie przewyższeń 900 m, z dwoma odcinkami specjalnymi (poręczówka linowa) obok wodospadu na potoku Mosornym i skałki obok drogi „stokówka”. Wszystko to oczywiście w skitourowym stylu. 

W ubiegłym roku w szranki stanęło w sumie 39 kobiet i 125 mężczyzn. Ilu zawodników dotrze do Zawoi tym razem i kto okaże się najlepszy? Tego dowiemy się podczas sobotniego rozdania nagród, które tradycyjnie już odbędzie się w karczmie Dzika Chata. Warto pamiętać, że nagrody trafią jednak nie tylko do najlepszych. Upominki od marki DYNAFIT, a także pamiątkowe medale odbiorą wszyscy zawodnicy. Wspomniana już marka DYNAFIT, a więc partner i główny sponsor zawodów, udostępni do testów narty. Uczestnicy będą mogli sprawdzić m.in. nowe modele Speedfit i Carbonio.

Towarzyskie zmagania na trasie to jedynie część corocznego spotkania. Tego dnia na terenie Mosornego Gronia będzie można spotkać również przedstawicieli Babiogórskiego Parku Narodowego, którzy przygotowali mnóstwo konkursów z nagrodami. Na najmłodszych po raz kolejny będzie czekało specjalne przedszkole, gdzie zawodnicy biorący udział w zawodach będą mogli zostawić swoje pociechy. Zadbają o nie przedstawicielki Klubu Odlotowych Mam. Najmłodsi z pewnością nie będą się nudzić. 

XIII Polar Sport Skitour to też dobry czas na to, aby wesprzeć fundusz Snow Leopard Trust. Wszystko za sprawą wydarzenia, które już po raz kolejny stanie się częścią skitourowego święta. Mowa o DYNAFIT Snow Leopard Day, a więc inicjatywie, która zwraca uwagę na problem gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem. Jak można wesprzeć ten pomysł? To całkiem proste! Marka DYNAFIT postanowiła, że za każdy pokonany przez zawodnika metr przekaże na ten cel 1 eurocent. Pieniądze trafią do 200 pakistańskich pasterzy oraz ich rodzin, aby przeciwdziałać nielegalnemu kłusownictwu.

W ubiegłym roku 800 uczestników tej inicjatywy z 8 różnych krajów pokonało 967 619 metrów przewyższenia. W najbliższy weekend spróbujemy pobić ten rekord. Powalczą o to nie tylko zawodnicy pod Babią Górą, ale i ci zmagający się w innych krajach, takich jak: Słowacja, Włochy, Austria, Niemcy, Francja i Szwajcaria.

Więcej informacji na plakacie, stronie głównej zawodów i FB.

Regulamin

Snow Leopard Day

Film i galeria z ubiegłego roku

fot. arch. Polar Sport

plakat

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy