Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2018Zimowy Bieg Śnieżnej Pantery

Zimowy Bieg Śnieżnej Pantery

Już w najbliższą sobotę do Zawoi zawitają fani zimowych biegów. 10 marca pod Babią Górą odbędzie się Bieg Śnieżnej Pantery. W tym roku będzie on poświęcony niedźwiedziowi brunatnemu. Na miejsca, gotowi… start!

Po slalomie gigancie, skokach narciarskich, zawodach skitourowych czy zjeździe na byle cym przyszedł czas na kolejne zimowe aktywności. Tym razem Zawoja stanie się na moment stolicą zimowych biegów!

Bieg Śnieżnej Pantery w tym roku odbędzie się już po raz czwarty. Chęć uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu zgłosiło 130 uczestników i to właśnie oni pokonają 21 km babiogórskich ścieżek, aby wspólnie pomóc  pokona 21 km górskich tras, aby pomóc największemu z saków żyjących na terenie Babiej Góry – niedźwiedziowi brunatnemu.

Uczestnicy zmagań we współpracy z Babiogórskim Parkiem Narodowym będą zbierali pieniądze, które zostaną przekazane na zakup videopułapek. Ten sprzęt pozwoli obserwować niedźwiedzie w miejscu, w którym żyją na co dzień. Oznacza to możliwość poznawania tych niezwykłych zwierząt bez większej ingerencji w ich naturalne środowisko.

Bieg Śnieżnej Pantery to nie tylko sposób na to, aby sprawdzić swoje umiejętności, ale przede wszystkim spotkać się w gronie osób, którzy oddają się podobnym pasjom i aktywnościom. Sobotnie impreza jest bowiem czasem integracji osób, którzy szanują góry, kochają biegać i być blisko natury. To nie czas uzyskany po pokonaniu trasy czy wyróżnienia są tu ważne. Już z założenia uczestnicy nie wpłacają opłat startowych ani też nie oczekują na nagrody. Nie jest im również mierzony czas. Liczy się dobra zabawa i… możliwość przebywania u stóp Królowej Beskidów.

Biuro zawodów umiejscowione będzie na parkingu przy wejściu do Babiogórskiego Parku Narodowego i ruszy już od godziny 7:00. Zawodnicy wbiegną na trasę o godzinie 9:00.

Szczegóły na: www.biegsnieznejpantery.pl

 

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy