Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2018Wyjątkowe spotkanie biegaczy – IV Bieg Śnieżnej Pantery za nami!

Wyjątkowe spotkanie biegaczy – IV Bieg Śnieżnej Pantery za nami!

Uczestnicy Biegu Śnieżnej Pantery słusznie zauważają – to spotkanie u stóp Babiej Góry jest wyjątkowe! W czym tkwi sekret biegu i co ma z tym wspólnego niedźwiedź brunatny?

O tym biegu warto mówić z wielu względów. Po pierwsze dlatego, iż taka forma aktywności o tej porze roku nie jest zbyt popularna. Niska temperatura, nieprzetarte szlaki, śnieg, deszcz, porywisty wiatr – w marcu na szlakach można się spodziewać wszystkiego, a jednak co roku na starcie biegu staje około 130 osób. Tak było i w tym roku. Po raz czwarty fani Biegu Śnieżnej Pantery spotkali się u stóp Babiej Góry, by spróbować swoich sił na trasie mającej blisko 21 km.

Bieg dla ludzi gór

Warto zauważyć, że wśród uczestników trudno odnaleźć osobę, która znalazłaby się tam przez przypadek. Organizatorka i inicjatorka tego wydarzenia – Joanna „JoKo” Kowalczyk – także i w tym roku zadbała o to, aby na trasie spotkali się ludzie, którzy nieustannie pielęgnują swoją miłość do gór, są blisko nich i potrafią docenić piękno otaczającej ich natury. Jak to możliwe? Wysyłając zgłoszenie każdy z uczestników musiał dodatkowo przekazać organizatorce uzasadnienie, w którym potwierdzał swoją autentyczną więź z naturą, górami i tą formą aktywności.

Dają zamiast brać!

Co ważne, w tym biegu nie są istotne miejsca, puchary czy nagrody. Nie ma znaczenia również czas, w którym zawodnicy pokonują trasę. Biegną, aby spróbować swoich sił, spędzić aktywnie czas wolny, a także po to, by pomagać.

Moc niedźwiedzia

Uczestnicy wydarzenia spotkali się w tym roku dla…niedźwiedzia brunatnego. Ta edycja biegu odbyła się bowiem pod hasłem „Moc niedźwiedzia”. Wspomnianą moc można było poczuć nie tylko na trasie biegu, w którym zawodnicy dwukrotnie musieli odwiedzić schronisko na Markowych Szczawinach, ale dało się ją również zauważyć w ilości środków, które przekazali na rzecz ochrony niedźwiedzia brunatnego. Dzięki tej edycji Biegu Śnieżnej Pantery uzbierano aż 6 710, 94 zł. Za te pieniądze zakupione zostaną fotopułapki pozwalające na obserwację niedźwiedzi.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w IV Biegu Śnieżnej Pantery i życzymy wielu spotkań na babiogórskich szlakach!

Zobacz zdjęcia z IV Biegu Śnieżnej Pantery

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy