Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2018Bajeczna Wielkanoc w Zawoi

Bajeczna Wielkanoc w Zawoi

25 marca 2018 r. na skwerku w Zawoi Centrum Klub Aktywnych Mam w Zawoi zaprosił mieszkańców gminy i przyjezdnych gości na imprezę pn. „Bajeczna Wielkanoc w Zawoi”.

„Bajeczna Wielkanoc w Zawoi” to projekt, który został napisany przez Stowarzyszenie „Klub Aktywnych Mam w Zawoi”, w ramach Programu Grantowego Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Podhalański, przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, którego operatorem była Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA.

Uczestnikiem projektu był każdy mieszkaniec Gminy Zawoja „mały” i „ duży” oraz turyści przebywający na wypoczynku w Zawoi. Projekt przewidywał warsztaty o tematyce wielkanocnej, na których przygotowywano trzy rodzaje ozdób. Gotowe ozdoby służyły do dekorowania Skwerku w Zawoi Centrum, w Niedzielę Palmową.

Osoby, które wzięły udział w warsztatach, upiększały swoje domy ozdobami własnoręcznie wykonanymi na naszych spotkaniach.

Kolejnym zadaniem projektu była adopcja i odświeżenie przyniesionych przez uczestników, zbędnych ozdób wielkanocnych zalegających w domach, które w końcowej fazie również znalazły swoje miejsce podczas ozdabiania.

Uroczyste zakończenie projektu odbyło się 25 marca 2018 r. w godzinach 10:00-15:00, gdzie uczestników witały i zachęcały do przyjścia na Skwerek postacie z bajek. Tam czekało mnóstwo atrakcji w postaci poszukiwania ukrytych jaj, zagadek, zabaw z chustą, puszczania baniek mydlanych, łapania Wielkanocnego Królika, robienia zdjęć z maskotkami oraz słodkich przekąsek. Najwięcej radości sprawiało rodzinne ubieranie naszego „Wielkanocnego Drzewka.”

Pragniemy podziękować za duży odzew na tą inicjatywę, jesteśmy bardzo szczęśliwe że projekt został przez Państwa tak ciepło przyjęty i że razem z nami chcieli Państwo tworzyć tę bajkę. Serdecznie podziękowania kierujemy do: Wójta Gminy Zawoja, Stowarzyszenia Lasów Prywatnych w Zawoi, Babiogórskiego Centrum Kultury, Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dziękujemy.

 

 

 

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy