Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine


Babia Góra
widok z OW Hanka
w Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2018Misterium "Miecz boleści"

Misterium "Miecz boleści"

„Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą”

„Każdy kto wierzy we mnie, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Bo ja jestem zmartwychwstaniem i życiem.”

Niedziela Palmowa to szczególny czas. To pamiątka wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i początek Wielkiego Tygodnia. Jest to dzień wyjątkowy. Przychodzimy do kościoła, aby poświęcić palmę i wziąć udział w uroczystej procesji oraz posłuchać o męce Jezusa Chrystusa. W naszej parafii ten dzień jest wyjątkowy z jeszcze jednego powodu. Co roku w Niedzielę Palmową młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Oddział Zawoja zabiera nas w podróż do przeszłości, do wydarzeń z Triduum Paschalnego, do męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa.

Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej pt. „Miecz boleści” odbyło się w niedzielę 25 marca o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Babiogórskiego Centrum Kultury. Przedstawiło nam historię Maryi, jej emocje w obliczu męki i śmierci jej ukochanego Syna. Razem mogliśmy wczuć się w jej sytuację i być świadkami Drogi Krzyżowej.

Próby do Misterium rozpoczęły się już początkiem lutego. Odbywały się co tydzień, a czasem częściej, ale nie były one tylko „przykrym obowiązkiem”. Były także świetną zabawą. Martyna Giertuga, wiceprezes oddziału opowiada: „Przygotowania do misterium to szczególny czas. Wymaga on od nas wiele wysiłku i zaangażowania, a czasem wyrzeczeń. Ale to nic przy tym, jaką ogromną sprawia nam to radość”.

Wygląd Misterium to nie tylko zasługa KSM-u. Nie obyło by się bez pomocy innych. „Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedstawienie. Dziękujemy parafii i naszemu asystentowi, księdzu Zbigniewowi Fidelusowi, który zawsze nas wspiera. Dziękujemy Państwu Agacie i Jackowi Brandys za uszycie strojów i pomoc przy budowie scenografii. Dziękujemy Panu Łukaszowi Kulce za obsługę świateł i nagłośnienie, które dodały naszemu przedstawieniu kolorytu. Dziękujemy Pani Renacie Hutniczak za zdjęcia. I oczywiście dziękujemy Babiogórskiemu Centrum Kultury za patronat, użyczenie sali do prób i na premierę. Wielkie dzięki.” – mówi Martyna Giertuga.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży pragnie podziękować wszystkim za wsparcie i życzyć pogodnych, rodzinnych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych. Niech Jezus Zmartwychwstały zawsze Was prowadzi. Już dziś chcemy również zaprosić na przyszłoroczne misterium, które odbędzie się, jak zawsze, w Niedzielę Palmową. 


KSM Zawoja
fot. Renata Hutniczak

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy