Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

Babia Góra 
widok z Zawoi Składy

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2019Zawody AZS Winter Cup już za nami!

Zawody AZS Winter Cup już za nami!

Piękna pogoda, mnóstwo emocji i walka o najlepsze pozycje – to wszystko towarzyszyło zawodom AZS Winter Cup, które odbyły się 1 lutego na wyciągu PKL Mosorny Groń.

Zawody AZS Winter Cup w narciarstwie alpejskim to cykl zawodów narciarskich, składający się z zawodów eliminacyjnych oraz zawodów finałowych, które organizowane są przez Akademicki Związek Sportowy Warszawa. Mosorny Groń był kolejnym punktem na trasie eliminacji, w których wzięli udział studenci z całej Polski. 

Nawet wiatr nie przeszkodził zawodnikom w bitwie o najwyższe lokaty. Studenci biorący udział w Akademickim Pucharze Polski i tym razem pokazali, że są w świetnej formie i dobrze czują się na zawojskim stoku. W zmaganiach grupowych najlepsze okazały się kobiety z UŚ Katowice oraz mężczyźni z AGH Kraków. 

Największe emocje wiążą się jednak niezmiennie z klasyfikacja indywidualną. W przypadku pań równych sobie nie miała Helena Kubasiewicz, która zwyciężyła zarówno w slalomie gigancie jak i na nieco krótszej trasie slalomu. Wśród panów na w slalomie gigancie najlepszy okazał się Paweł Jaksina z AGH Kraków, a w slalomie na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Krawczyk z SGH Warszawa. 

Szczegółowe wyniki zawodów można znaleźć na poniższych stronach:

Zachęcamy również do obejrzenia relacji z tego wydarzenia, która dostępna jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=7Es0fHTBYPg.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy