Polish English German Norwegian

Babiogórskie Centrum Kultury 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomeAKTUALNOŚCIAktualności 2019Zawody AZS Winter Cup już za nami!

Zawody AZS Winter Cup już za nami!

Piękna pogoda, mnóstwo emocji i walka o najlepsze pozycje – to wszystko towarzyszyło zawodom AZS Winter Cup, które odbyły się 1 lutego na wyciągu PKL Mosorny Groń.

Zawody AZS Winter Cup w narciarstwie alpejskim to cykl zawodów narciarskich, składający się z zawodów eliminacyjnych oraz zawodów finałowych, które organizowane są przez Akademicki Związek Sportowy Warszawa. Mosorny Groń był kolejnym punktem na trasie eliminacji, w których wzięli udział studenci z całej Polski. 

Nawet wiatr nie przeszkodził zawodnikom w bitwie o najwyższe lokaty. Studenci biorący udział w Akademickim Pucharze Polski i tym razem pokazali, że są w świetnej formie i dobrze czują się na zawojskim stoku. W zmaganiach grupowych najlepsze okazały się kobiety z UŚ Katowice oraz mężczyźni z AGH Kraków. 

Największe emocje wiążą się jednak niezmiennie z klasyfikacja indywidualną. W przypadku pań równych sobie nie miała Helena Kubasiewicz, która zwyciężyła zarówno w slalomie gigancie jak i na nieco krótszej trasie slalomu. Wśród panów na w slalomie gigancie najlepszy okazał się Paweł Jaksina z AGH Kraków, a w slalomie na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Krawczyk z SGH Warszawa. 

Szczegółowe wyniki zawodów można znaleźć na poniższych stronach:

Zachęcamy również do obejrzenia relacji z tego wydarzenia, która dostępna jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=7Es0fHTBYPg.

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem

Biuletyn Urzędu Gminy