Polish English German Norwegian

 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń
Stacja Górna

HomePARAFIEZawoja CentrumOgłoszenia parafialne

Zawoja Centrum - ogłoszenia parafialne

2 Niedziela Wielkanocna (23.04.2017r.)

Dzisiejsza niedziela jest dniem szczególnej czci tajemnicy Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.30 zamiast Nieszporów, będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dziś rozpoczyna się 73 Tydzień Miłosierdzia.

W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, bp. i męczennika, głównego patrona Polski.

We wtorek święto – św. Marka, Ewangelisty. O godz. 7.00 rano tradycyjna procesja błagalna do kaplicy Matki Bożej przy kościele, ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych w intencji o dobre urodzaje i błogosławieństwo w wiosennych pracach polowych. Po procesji Msza św.

W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 półgodzinna Adoracja w ciszy. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej Adoracji.

W piątek wspomnienie – św. Piotra Chanela, prezbitera i męczennika.

W sobotę święto – św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława, bp. i męczennika.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 9 Tydzień Biblijny.

W przyszłą niedzielę przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją dokoła kościoła.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W poniedziałek i piątek o godz. 16.00 próba dla uczniów z klas III całej parafii, którzy mają w tym roku przystąpić do I spowiedzi i Komunii św. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie do Bierzmowania dla uczniów z klas III z Gimnazjum z Zawoi Centrum, a w czwartek również o godz. 17.00 dla uczniów z klasy III z Gimnazjum, którzy chodzą do Zawoi Wilcznej.

W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców uczniów z klas IV z całej parafii. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 przyjęcie kandydatów do grona ministrantów.

Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami uczniów z klas III przed I Komunią św. W dniach 27 i 28 maja jest organizowana pielgrzymka do Kotliny Kłodzkiej przez Ks. Zbigniewa. Są jeszcze wolne miejsca. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ks. Zbigniewa.

W odpowiedzi na apel Ks. Biskupów dziś do puszek przed kościołem jest zbiórka na pomoc osobom dotkniętym wojną w Syrii, a szczególnie w Aleppo.


Poniedziałek Wielkanocny (15.04.2017r.)

Dziś II Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 11.00 Msza św. w czasie której, będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Dziś Nieszporów nie ma.

W piątek z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości odbędą się w niedziele w Krakowie – Łagiewnikach. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

U nas w parafii zamiast Nieszporów będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Dziękujemy tym którzy, włączyli się w akcję pomocy ludziom potrzebującym z naszej parafii. Dziękujemy właścicielom sklepów, tym którzy składali dary do koszyków, jak również pracownicom Zespołu Charytatywnemu i Siostrom Felicjankom. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

U ministrantów przed kościołem są czasopisma katolickie. Zachęcamy do ich nabycia.

W piątek o godz. 16.00 spotkanie uczniów klas III z całej parafii, którzy w tym roku przystąpią do I Komunii św. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.

Pragniemy podziękować za ofiary złożone w Niedzielę Palmową na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Zebrano 7705 zł. 5 gr. oraz 11 euro, 40 eurocentów , 50 lip chorwackich i 10 marek bośniackich. Wszystkim ofiarodawcom i tym którzy liczyli składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (14.04.2017r.)

Dziś (niedziela) o godz. 17.30 Nieszpory, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Jak było zapowiadane od dziś Msze św. wieczorne w niedziele i święta będą odprawiane, tak jak w dni powszednie o godz. 18.00.

Jutro (poniedziałek) II Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 11.00 Msza św. w czasie której będziemy udzielać Sakrament Chrztu św. Następny Chrzest będzie udzielany w drugą sobotę maja o godz. 18.00. Nieszporów jutro nie będzie. Jutrzejsza składka będzie na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego przywieziono ołtarz św. Antoniego i Matki Bożej Częstochowskiej po konserwacji i renowacji. Przy tej okazji w ołtarzu znaleziono obraz św. Michała Archanioła. Pragniemy podziękować p. mgr Katarzynie Magrysiewicz- Dobrzańskiej, która kierowała pracami konserwatorskimi. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

Aktualizacja: sobota, 22, kwietnia 2017 20:39

Pod Diablakiem

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Biuletyn Urzędu Gminy