Polish English German Norwegian

 

Kamery OnLine

OTN Mosorny Groń 
Stacja Dolna

HomeTURYSTYKAABC TurystyWarto zobaczyćCentrum Górskie Korona Ziemi

Centrum Górskie Korona Ziemi

W Zawoi, u stóp Babiej Góry powstało Centrum Górskie Korona Ziemi. To jedyne miejsce w kraju, w którym można zobaczyć, a nawet dotknąć najwyższych szczytów ziemi, a także usłyszeć o wyczynach Polaków w górach wysokich. Ale to nie koniec atrakcji. Nazwa Korona Ziemi to termin geograficzny określający najwyższe szczyty wszystkich kontynentów świata. 

Centrum nazwane tym terminem zobowiązuje. Makiety owych najwyższych szczytów świata można obserwować na naszej sali makietowej.

Centrum Górskie Korona Ziemi to hołd złożony z miłości do gór. Jest inicjatywą tych, dla których są one największą życiową pasją. Ten związek człowieka z górami pragniemy zaszczepić każdemu z gości zwiedzających nasze Centrum.

Sercem liczącego ok. 1300 m2 powierzchni ośrodka jest sala wystawiennicza z olbrzymimi makietami wszystkich najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów. Obok Mount Everestu stoi Kilimadżaro, a tuż za nim Mont Blanc. Jest też interaktywna makieta Babiej Góry, nad którą unosi się... mgła. To wszystko sprawia, że chcąc przeżyć niezapomnianą górską przygodę wcale nie trzeba od razu jechać w Himalaje. Wystarczy przyjechać do Zawoi, wejść na Babią Górę, a potem odwiedzić „Koronę Ziemi”.

Zanim zwiedzisz salę makietową przechodzisz do sali multimedialno – ekspozycyjnej poświęconej wybitnym dokonaniom polskich himalaistów. Gabloty zawierają pamiątki przezkazane przez nich osobiście bądź przez ich rodziny i przyjaciół. 


NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

Idąc z duchem czasu, ekspozycja w CGKZ jest nowoczesna i multimedialna. Wprowadziliśmy do użytku innowacyjność w postaci tabletu, który pozwala zwiedzać nasz obiekt w indywidualnym tempie. Zawiera on skondensowane informacje na temat gór całego świata oraz kompletne opisy poszczególnych ekspozycji. Wiedza zawarta na naszych tabletach i stołach multimedialnych jest przystępna dla każdego odbiorcy.

PONAD 1000 METRÓW PODNIEBNEJ PRZYGODY!

Zapraszamy również do naszego Parku Linowego Las Przygód. 

To ponad kilometr tras zróżnicowanych pod względem trudności i prowadzących pomiędzy drzewami. Naszą wyjątkową atrakcją jest Spacer w Koronie Drzew - specjalna „ścieżka” pomiędzy drzewami, która pozwala wspiąć się na 18 metrów bez zabezpieczeń alpinistycznych. To doskonała zabawa dla każdego, pozwalająca sprawdzić, jak czujemy się na wysokościach. Dodatkowo możemy oglądać las z wysokości korony drzewa, to zupełnie inna perspektywa, także edukacyjna.

Już trzylatki znajdą tu dla siebie mnóstwo atrakcji. Jest zespół domków na drzewach, którymi opiekują się mieszkańcy lasu, tacy jak niedźwiedź i ryś. Mamy liczącą ponad 450 metrów trasę średnią, dla nieco starszych dzieci (od 125 cm wzrostu) oraz podobnej długości trasę wysoką, która ma jeszcze odejścia na trasę trudną, dostarczającą potężnej dawki adrenaliny. Dla dzieci mamy również tyrolki i sporą ściankę wspinaczkową. Nasi instruktorzy wkładają dużo pracy nie tylko w dbanie o bezpieczeństwo uczestników parku, ale także w edukację alpinistyczną.

Więcej informacji na www.centrumgorskie.pl

Biuletyn Urzędu Gminy

Reklama

Turystyczna Zawoja

Wszystkie ogłoszenia na www.zawoja.net.pl

Pod Diablakiem